(VIDEO) Campioana Franței, de nerecunoscut; Încă o înfrângere pentru PSG

PSG a capotat în deplasarea de la Toulouse. Campioana a suferit a doua înfrângere a sezonului, 0-2 pe terenul echipei antrenate de Pascal Dupraz.

Cavani&Co au suferit a doua înfrângere a sezonului in Ligue 1. Gruparea din capitala Franţei a fost învinsă în deplasare de Toulouse cu scorul de 2-0 la capătul unui meci în care parizienii au jucat foarte slab.

Oaspeţii au avut marile ocazii ale primei reprize, însă Cavani a fost blocat de fiecare dată de puştiul Lafont (minutele 29 şi 41). Repriza secundă a început cum nu se putea mai rău pentru PSG: Aurier a primit al doilea galben, iar Bodiger a înscris de la 11 metri. Scorul final a fost stabilit de rezerva Durmaz, în minutul 79, după o gafă uriaşă a lui Thiago Motta.

22 de ani şi o lună a fost media de vârstă a primului „11” al lui Toulouse, în meciul contra campioanei Franţei