(VIDEO) Bayern Munchen face egal cu Gladbach și ratează șansa de a sărbători un nou titlu

Bayern Munchen a ratat sâmbătă șansa de a sărbători câștigarea titlului cu 2 etape înainte de final, după ce a încheiat la egalitate, scor 1:1, meciul de pe teren propriu cu Borussia Monchengladbach.

Bavarezii aveau nevoie de victorie pentru a sărbători primul titlu pe teren propriu după 15 ani, dar au fost opriți de Gladbach, care se află în lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

Muller a deschis scorul pentru gazde în minutul 6, dar Andre Hahn a egalat în minutul 72, stabilind scorul final.

Borussia Dortmund a profitat de acest pas greșit al bavarezilor și a învins cu 5:1 în partida cu Wolfsburg, apropiindu-se la 5 puncte de Bayern cu 2 etape înainte de încheierea campionatului.