(VIDEO) Barcelona revine spectaculos cu Bilbao și se califică în sferturile Cupei Spaniei

Echipa FC Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), formaţia Athletic Bilbao, în manşa secundă a optimilor competiţiei, informează Marca.

În tur, Athletic Bilbao se impusese, acasă, cu scorul de 2-1.

Miercuri, golurile învingătorilor au fost marcate de Suarez ’35, Neymar ’48 din penalti şi Messi ’78, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Saborit, în minutul 51.

Suarez a marcat cu această ocazie golul cu numărul 100 în tricoul catalanilor.

Partidele Celta Vigo – FC Valencia (în tur 4-1), Eibar – Osasuna Pamplona (3-0) şi FC Sevilla – Real Madrid (0-3) se vor disputa joi.

În sferturile de finală ale Cupei Spaniei s-au mai calificat echipele Atletico Madrid, Deportivo Alaves, Alcorcon (liga a doua) şi Real Sociedad.