(VIDEO) Barcelona pierde la Valladolid și se îndepărtează de lupta pentru titlu

FC Barcelona a fost învinsă, sâmbătă, scor 1:0 în deplasarea împotriva celor de la Real Valladolid și riscă să ajungă până pe poziția a treia a clasamentului.

Barcelona a început mai bine meciul de pe ”Municipal” din Valladolid, creându-și prima mare ocazie în minutul 10, prin Leo Messi, a cărui șut a fost respins în corner de către Marino.

Gazdele au deschis scorul în minutul 17, prin Fausto Rossi, în urma unui carambol în careul lui Valdes.

Până la pauză Barcelona a avut câteva șanse la poarta lui Marino, dar Messi și Fabregas nu l-au putut învinge pe goalkeeperul lui Valladolid.

În repriza secundă Barcelona a atacat, dar nu s-a putut apropia foarte periculos de poarta oaspeților, Messi și Neymar ratând singurele șanse ale catalanilor.

Scor final 1:0 pentru Valladolid, iar în urma acestui insucces Barcelona rămâne pe locul 2, cu 63 de puncte după 27 de etape. Catalanii riscă să cadă până pe locul 3 în clasament, dacă Atletico se va impune în această seară în meciul cu Celta Vigo.