(VIDEO) Barcelona învinge pe Juventus cu o dublă a lui Neyamr; Gol superb al brazilianului

Chiar dacă se vorbește că Neymar este foarte aproape de a părăsi Barcelona, brazilianul a fost decisiv pentru catalani în amicalul de gală cu Juventus, de la International Champions Cup.

Fără vedetele Dybala și Higuain în formula de start, campioana Italiei a suferit teribil în atac, dar a dovedit că are probleme și în apărare, după plecarea lui Bonucci la rivala Milan.

Neymar a deschis scorul la capătul primului sfert de oră, pentru ca tot brazilianul să puncteze pentru 2-0, în minutul 26, după o fază absolut superbă, în care și-a ridiculizat toți adversarii pe care i-a întâlnit în cale.

După pauză, Juventus a echilibrat partida, iar Chiellini a redus din diferență, printr-o lovitură de cap, în minutul 63.