(VIDEO) Atletico Madrid este noul lider în Primera Division

Atletico Madrid s-a impus, duminică, scor 4:0, în meciul cu Real Sociedad și a devenit noul lider al primei ligi spaniole de fotbal.

Madrilenenii s-au impus fără mari probleme în meciul de pe Calderon, în urma unei noi prestații de senzație. Primul gol a fost marcat în minutul 38, de David Villa, care a și stabilit scorul la pauză. Diego Costa a punctat pentru a 19-a oară în acest sezon de Primera în minutul 72, majorând diferența pentru gazde.

Miranda a spulberat orice emoție a fanilor madrileni două minute mai târziu, iar ”repatriatul” Diego a stabilit scorul final în minutul 87.

În urma acestei victorii, Atletico a acumulat 57 de puncte și a urcat pe prima poziție a clasamentului în La Liga.

Mai jos vă oferim cele 4 goluri ale meciului.