(VIDEO) Alexandru Epureanu marchează și aduce un punct pentru Anzhi în meciul cu Spartak

Căpitanul echipei naționale de fotbal, Alexandru Epureanu, a marcat, luni, primul gol al echipei sale, Anzhi Machachkala în meciul cu Spartak Moscova, încheiat la egalitate, 2:2.

Spartak, ocupanta locului 3 în prima ligă rusă, a început mai bine meciul de pe stadionul Lokomotiv din Moscova, conducând cu 2:0 după doar 23 de minute de joc, în urma golurilor lui Costa și Jurado.

Anzhi a făcut o repriză secundă extraordinară, iar semnalul revenirii l-a dat chiar Epureanu, care a marcat în minutul 52, la o ieșire nefericită a portarului Mitryuschkin. Serderov a marcat în al 5-lea minut de prelungiri, smulgând un punct crucial pentru oaspeți și împiedicându-i pe cei de la Spartak să urce până pe poziția secundă a clasamentului.

După 21 de etape, echipa lui Epureanu rămâne pe ultima poziție a clasamentului, cu 12 puncte, în timp ce Spartak ocupă locul 3, cu 40 de puncte (4 mai puțin decât liderul Lokomotiv).