Astăzi încep sferturile UEFA Champions League; Cine sunt favorite la câștigarea trofeului

Astăzi încep sferturile de finală ale celei mai importante competiții fotbalistice intercluburi, UEFA Champions League.

De la 21:45, pe Vicente Calderon din Madrid se va reedita finala de anul, dintre Atletico și Real, în care s-a impus echipa „Blanco”, în urma unui meci plin de dramatism. De atunci cele două echipe au mai jucat de 6 ori, înregistrându-se 4 victorii pentru Atletico și 2 egaluri.

Tot de la 21:45, pe Juventus Stadium din Torino, gazdele vor prima vizita marei surprize a competiției din acest an – AS Monaco. Ultima dată cele două echipe au jucat tot pe 14 aprilie, în 1998, în semifinalele Ligii Campionilor. Atunci se califica mai departe Juventus, după 6:4 la general.

Mâine vom avea alte două meciuri: FC Porto – Bayern Munchen și PSG – Barcelona.

Casele de pariuri o dau drept mare favorită la câștigarea trofeului pe Bayern Munchen. Creditați cu o cotă de 2,75, bavarezii sunt urmați de FC Barcelona (3.5) și Real Madrid (5). Juventus (8), Atletico (17), PSG (17), Monaco (67) și FC Porto (67) sunt cotele celorlalte echipe.